14.8 C
Skopje

Teuta Arifi dis Kasamit: Nëse do të ishit një ekonomist i mirë, do tju kishte punësuar Banka Botërore

Kandidatja e BDI-së për kreun e komunës së Tetovës, Teuta Arifi në debatin e sontëm me Bilall Kasamin ka theksuar se Kasami pushtetin dëshiron ta ketë si mënyrë për të bërë presion e jo për të zgjidhur sfidat e qytetarëve.

Ndërkohë që duke komentuar ekonominë në vend, Arifi i ka thënë Kasamit se sikur të ishte një ekonomist i mirë do të ishte punësuar në Bankën Botërore.

“Nëse do të ishit një ekonomist i mirë, do tju kishte punësuar Banka Botërore”, ka theksuar Arifi.

TË FUNDIT

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...