14.8 C
Skopje

Sela shkatërron dhe zhduk të gjithë partnerët e koalicionit

Që nga themelimi i partisë e deri më sot, Ziadin Sela si duket ka qenë një ogur i zi për të gjithë partnerët e koalicionit me të cilët ka vendosur që të bashkëpunojë në të gjitha ciklet zgjedhore.

 

Madje, ato parti të cilat kanë vendosur që të bashkëpunojnë me Ziadin Selën dhe partinë e tij ose kanë pushuar të ekzistuari ose funksionojnë me një këmbë në tokë.

 

RDK ishte fillimisht bashkë me Unitetin që bashkëpunuan me Aleancën për shqiptarët e tashmë dihet se ato parti nuk ekzistojnë dhe janë shuar ose zhdukur dhe nuk funksionojnë aspak.

Kjo tregon se Ziadin Sela punon pikërisht në zhdukjen e partive të cilat i zënë rrugën funksionimit të tij.

E njejta gjë si duket po i ndodh edhe Alternativës pasiqë në krah të saj përfitoi jashtëzakonisht shumë, në anën tjetër po e zhduk dalë ngadalë sepse në zgjedhjet e fundit lokale kjo parti nuk fitoi asnjë komunë e as nuk ka shancë të fitojë ndonjë të tillë.

Kjo tregon qartë se Ziadin Sela pikërisht është një ogur i zi në skenën politike shqiptare në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

TË FUNDIT

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...