22.8 C
Skopje

AKE me dy donacione, për Qendrën e autizmit në Gostivar dhe familjet e personave që humbën jetën tek tragjedia në Tetovë

Agjencioni për Komunikime Elektronike (AKE), i informon qytetarët që është bërë donacion në Qendrën regjionale të për Autizëm “Blue Puzzle” në Gostivar, ne vlerë prej 600.000 denarëve.

Ky donacion është bërë në bazë të kërkesës për donacion për fillim të punës të Qendrës regjionale për Autizëm dhe rritja e vetëdijes publike për nevojat e personave me autizëm.

Agjencioni për Komunikime Elektronike (AKE), i informon gjithashtu qytetarët që është bërë donacion në vlerë prej 1.500.000 denarë, për të ju dalur në ndihmë 15 familjeve të viktimave nga zjarri që kaploi KOVID qendrën në Tetovë i cili ndodhi me datë 08.09.2021, konkretisht nga 100.000 denarë për çdo familje.

Donacioni kryhet nëpërmjet zhiro-llogarisë publike në Fondin për Solidaritet nga Kryqi i Kuq, dhe të njejtat do të ju rialokohen familjeve të viktimave të përfshirë në tragjedinë famëkeqe.

TË FUNDIT

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...