28.8 C
Skopje

Grubi: Shënuam fitore spektakolare, si ajo e vitit 2014

Bashkimi Demokratik për Integrim në këto zgjedhje lokale ka shënuar një rezultat historik edhe në nivel të qytetit të Shkupit.

Me 26343 vota për këshullin e qytetit të Shkupit e bën forcë të tretë, pa të cilën vështirë se do të mund të krijohet shumicë në këshill.Bartësi i listës për këshilltarë Ardijan Muça dëshmoi se uniteti puna dhe përkushtimi janë një ndër arsyet kryesore se populli din të vëerësojë kuadrin cilësor.

Shifrat e arritura në këto zgjedhje për këshillin e qytetit janë tregues se nëse shqiptarët bashkohen, pa votën dhe pa pëlqimin e tyre nuk mund të bëhet asnjë projekt.

TË FUNDIT

Shpejtim Bajoku, i bronztë në Lojërat Mesdhetare

Boksieri Shpejtim Bajoku është ndalur në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare që po mbahen të Oran Të Algjerisë. Megjithëse humbi, Bajoku e ka fituar medaljen...

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...