18.8 C
Skopje

Ganiu: Ne jemi komuna e tretë për transparencë

Visar Ganiu, kandidati i BDI-së, për komunën e Çairit, në Programi 200 ka thënë se hulumtimet që ai i ka e nxjerrin komunën që aktualisht e udhëheqë, si komuna e tretë për transparencë.

Ai ka thënë po ashtu se nuk ka hapërisë për keqpërdorime.

“Varet nga cili këndvështrim hulumtohet transparenca. Unë e kam një hulumtim që ne dalim komuna e trëtë për transparencë, dhe ju them se nuk ka hapësirë për keqpërdorime”, u shpreh Ganiu.

TË FUNDIT

FC Prishtina vazhdon me përforcime, tani me brazilianin Marclei Santos

FC Prishtina ka prezantuar transferimin e tretë brenda ditës së premte dhe të pestin në afatin kalimtar veror. Sulmuesi brazilian, Marclei Cesar Chaves Santos,...

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...