0.8 C
Skopje

Ganiu: Investimet nuk do të ndalen në Çair edhe këtë mandat

Në emisionin “200” në Alsat M, Visar Ganiu ka spjeguar se bashkëpunimi me qytetin e Shkupit nuk do të ndalet dhe se investimet nuk do të mungojnë në Çair pa marrë parasysh se kush e fiton qytetin e Shkupit.

“Nuk kam dyshim se Shilegov do të fitoj në qytetin e Shkupit por edhe nëse humb atëherë për ne nuk është shumë me rëndësi për shkak se ne 60% të taksave tona si qytetarë i japim për qytetin e Shkupit dhe se është më se e nevojshme që të investohet në Çair”.

Gjithashtu Ganiu potencoi se edhe më vonë do të investohet në Çair për të mirën e qytetarëve dhe se shumë investime janë kryer deri më tani.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...