22.8 C
Skopje

Ganiu: Bekimi u ftua në tubim të VMRO-s, nuk ia dhanë fjalën se nuk e respektojnë gjuhën shqipe

Në emisionin “200” në Alsat M ku të ftuar ishin kryetari i Çairit, Visar Ganiu dhe kandidati i ASH-AAA-VMRO Bekim Sali situata u tensionua kur Bekim Sali kritikoi Ganiun për bashkëpunimin e mëhershëm me regjimin e Gruevskit.

 

Ganiu u kundërpërgjigj duke i thënë: “Ju keni qenë prezent në tubimin e VMRO-së dhe jo në tubimin e Danellës ku aspak nuk u është fjala sepse atyre u pengon gjuha shqipe. Mua më kishte ardhur rëndë që të jem prezent në asi lloj tubimi ku nuk respektohet gjuha shqipe e gjithashtu ju i keni ndenjur gatitu himnit të VMRO-së”.

 

Ganiu potencoi se Bekim Sali gjithashtu ka shëtitur nëpër lagjet e Çairit së bashku me kandidaten e VMRO-s, Danella Arsovska për ta përkrahur programin e saj.

TË FUNDIT

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...