14.8 C
Skopje

Dështimi i madh i Aleancës dëshpëron votuesit e tyre

Zgjedhjet lokale të 17 Tetorit kanë qenë dëshpërim i madh për partitë shqiptare opozitare e më së shumti për Aleancën për Shqiptarët. Kryetari i partisë Ziadin Sela edhe njëherë ka dështuar përballë oponentit të tij Ali Ahmeti duke u bërë kështu humbësi më i madh i këtyre zgjedhjeve.

Anëtarët dhe aktivistët e Aleancës kanë shprehur haptazi dëshpërimin në rrjete sociale e gjithashtu edhe në parti duke kërkuar edhe dorëheqje të menjëhershme të kryetarit të tyre Ziadin Sela. As koalicioni me Alternativën dhe VMRO-në nuk u bëri dobi në këto zgjedhje përballë besimit që mori BDI-ja nga qytetarët dhe votat e shumta.

Rikujtojmë se Aleanca dhe Alternativa së bashku me VMRO-në arritën të nxjerrin vetëm 66 mijë vota ndërsa BDI e vetme i mori 125 mijë. U dëshmua qartë se partija më e madhe në vend mbetet ende Bashkimi Demokratik për Integrim me besushmërinë më të lartë nga ana e qytetarëve.

TË FUNDIT

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...