31.8 C
Skopje

BDI shënon rezultat historik për qytetin e Shkupit!

Bashkimi Demokratik për Integrim në këto zgjedhje lokale ka shënuar një rezultat historik edhe në nivel të qytetit të Shkupit.AdvertisementsMe 26343 vota për këshullin e qytetit të Shkupit e bën forcë të tretë, pa të cilën vështirë se do të mund të krijohet shumicë në këshill.

Bartësi i listës për këshilltarë Ardijan Muça dëshmoi se uniteti puna dhe përkushtimi janë një ndër arsyet kryesore se populli din të vëerësojë kuadrin cilësor.Shifrat e arritura në këto zgjedhje për këshillin e qytetit janë tregues se nëse shqiptarët bashkohen, pa votën dhe pa pëlqimin e tyre nuk mund të bëhet asnjë projekt.

TË FUNDIT

Nafta nga mesnata më lirë në Maqedoni, ja si do jenë çmimet

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e sotme ka sjellë vendim që të lirojë për 2.50 denarë çmimin e dizelit, ndërsa nuk ka ndryshim...

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...