2.8 C
Skopje

Kanë nisur tashmë pakënaqësitë e shumta të partisë Aleanca Shqiptare në Tetovë të cilët kërkojnë llogari për dështimin dhe humbjen e thellë të kësaj partie në zgjedhjet e 17 tetorit shkruan TetovaSot.

Ata shënjestrojnë gjithë protagonistët e këtij dështimi të madh përfshirë këtu edhe vetë kreun e partisë për rezultate shumë të dobëta duke humbur në njërin ndër qytetet kryesore siç është Tetova.

është pikërisht Dega e ASH në Tetovë që kërkon përgjegjësi për këtë humbje të thellë në këtë qytet ku kandidati Vullnet Murseli nuk arriti madje të shkojë edhe në balotazh ku sic dihet janë kandidatët e BDI-së dhe të Besës ata që garojnë në rrethin tjetër për mandatin katërvjecarë në Tetovë.

Në vijë të këtyre zhvillimeve kanë nisur reagimet e shumta kundrejt Degës s ASH-së në Tetovë dhe jo vetëm duke u shprehur se jemi aq shumë sa mund tia vëmë çelësin Degës së Tetovës duke kërkuar o dorëheqje nga kjo Degë , ose prej këtu nis revolucioni nga Nëndega më e fuqishme dhe fitimtarja e ASH-së.TetovaSot

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...