0.8 C
Skopje

Ziadin Sela dështoi përsëri përballë Ali Ahmetit

Kryetari i ASH-s, Ziadin Sela përsëri ka humbur përballë Ali Ahmetit, liderit të pamposhtur në Maqedoninë e Veriut.

Pas shumë disfatave të shumta duke se i ka ardhur fundi Ziadin Selës dhe se do të shkojë në penzion politik, ndërsa nga ana tjetër Ali Ahmeti mbetet i pathyeshëm edhe më tej duke marrë lëvdata dhe urime të njëpasnjëshme për fitoret bindëse në këto zgjedhje lokale.

Sela me shumë gjasë do të japë dorëheqje nga partia e tij për t’ia lënë vendin dikuj tjetër pas dështimeve të shumta.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...