32.8 C
Skopje

Thaçi: Ziadin Sela u shpërfytyrua, iu prish SURATI (VIDEO)

Jam shumë i kënaqur që e pash shpërfytyrimin e Ziadinit, e kishte SURRATIN e prishur krejt, kështu përfundojnë të gjithë tradhtarët si Ziadini. Kështu është shprehur kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi mbrëmë gjatë një konference për shtyp duke komentuar rezultatin e partisë së tij, por edhe humbjen e siç e quan ai “tradhtarit” Ziadin Sela.

“Jam shumë i kënaqur që e pash shpërfytyrimin e Ziadinit, e kishte surratin e prishur krejt Kështu përfundojnë të gjithë tradhtarët si Ziadini, ka pas përpara tij si Rufi Osmani, Imer Selmani, Hisni Shaqiri. Ne kemi arritur të ruajmë kuantumin e votave tona, është një rezultat fantastik në tetove për shkak se Ziadini bashkë me VMRO-në e me të gjithë bashkë është pas neve me rezultat. Është një rezultat kapital shkatërrimi i tradhtarëve si Ziadini,” është shprehur Menduh Thaçi.

TË FUNDIT

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...