2.8 C
Skopje

“Koalicioni 27” i padëshirueshëm për sovranin

Bashkimi Demokratik për Integrim edhe njëherë e tregoi forcën politike në Maqedoninë e Veriut duke e mposhtur opozitën në shumë vende. Aleanca, Alternativa dhe VMRO-ja nuk arritën që ti bëjnë ballë BDI-së me numër të votave.

Në shumicën e komunave ka dominuar BDI duke i lënë nën hije Aleancën dhe Alternativën dhe partnerin e koalicionit VMRO DPMNE.

U dëshmua edhe mbrëmë se Bashkimi Demokratik është shumë i fortë për partitë tjera. Elektorati vlerësoi punën e BDI-së dhe nuk i harroi manipulimet dhe gënjeshtrat e opozitës.

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...