0.8 C
Skopje

Edhe në Shkup BDI lë mbrapa të gjitha partitë bashkë

Gara për qytetin e Shkupit ka bërë që Bashkimi Demokratik për Integrim të del partia e parë në skenën politike shqiptare pasiqë ka fituar dyfishin e votive nga të gjitha partitë tjera bashkë.

Në këto zgjedhje lokale, Bashkimi Demokratik për Integrim në qytetin e Shkupit ka garuar me listë për këshilltarë e me këtë rast ka fituar 26.300 vota, ASH dhe AA kanë fituar 11.433 vota kurse Lëvizja Besa vetëm 2302 vota.

Me këtë, Bashkimi Demokratik për Integrim dëshmon qartë se është forca e parë politike në vend duke fituar kështu të gjitha ciklet zgjedhore që nga themelimi si parti politike.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...