-3.2 C
Skopje

BDI dërmon të gjitha partitë tjera shqiptare

Bashkimi Demokratik për Integrim në këto Zgjedhje lokale ka dërmuar të gjitha partitë shqiptare pasiqë ka dal fituese absolute në të gjitha komunat në vend duke dalë kështu parti e parë në skenën politike shqiptare dhe e pamposhtur.

Rezultatet e fundit flasin për një ngritje jashtëzakonisht të madhe të BDI-së së Ali Ahmetit, duke lënë shumë mbrapa të gjitha partitë politike në vend.

Kështu, Bashkimi Demokratik për Integrim në këto zgjedhje lokale ka fituar 103.322 vota ndërsa ASH dhe AA kanë fituar 57.730 derisa Lëvizja Besa ka fituar 25.426 vota.

Kjo dëshmon qartë se Bashkimi Demokratik për Integrim është partia e cila ka fituar më së shumti vota në nivel republikan.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...