2.8 C
Skopje

Aleanca dhe Alternativa dështuan, nuk u ndihmoi as VMRO-ja

Në shumë komuna ka dalë triumfues Bashkimi Demokratik për Integrim dhe lideri i pamposhtur deri më sot Ali Ahmeti.

Aleanca dhe Alternativa së bashku me partnerin e koalicionit VMRO nuk kanë arritur që ta mposhtin BDI-në përsëri duke humbur në shumë komuna.

Ziadin Sela dhe Afrim Gashi dy liderët që dështuan më herët edhe mbrëmë nuk kanë arritur që të korrin fitore ashtu si e parashikuan në fillim të fushatës. U doli huq çdo tentim për ta thyer BDI-në, e më së keqi e pësuan në Saraj, Likovë dhe Çair.

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...