22.8 C
Skopje

Ademi në Click Plus: Sela nuk ka respektuar strukturat e tij partiake, caktoi vetë kryetarët e komunave

Ademi: Sela nuk ka respektuar strukturat e tij partiake, cakton vetë kryetarët e komunave

Në debatin e sotëm në emisionin Clique Plus në TV21, në të cilin pjesëmarrës për të prezantuar qëndrimet e subjekteve të tyre ishin deputetët Arbër Ademi dhe Elmi Aziri, njëra nga temat e diskutimit ishte edhe mënyra e përcaktimit të kandidaturës së Albon Xhemailit në këto zgjedhjet lokale.

Arbër Ademi ka rikujtuar se në komunën e Bogovinës, Kuvendi i Degës së Bogovinës së Aleancës për Shqiptarët ka përcaktuar një kandidat tjetër ndërsa Zijadin Sela në mënyrë arbitrare ka ndërruar këtë vendim duke konfirmuar rikandidimin e Albon Xhemailit pa respektuar strukturën e tij partiake.

TË FUNDIT

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...