22.8 C
Skopje

Ademi në Click Plus: Ndryshe nga ASH ne kurrë nuk kemi bërë koalicion parazgjedhor me VMRO-në

Deputeti Ademi në emisionin ClickPlus i është kundërpërgjigjur Elmi Azirit i cili u shpreh se më herët BDI-ja ka udhëhequr së bashku me VMRO-në ndërsa tash për ta është bërë gogol.

Ademi ka thënë: “Sa për dijeni ne asnjëherë nuk kemi bërë koalicion parazgjedhor me VMRO-në. Për herë të parë në historinë pluraliste politike të Maqedonisë së Veriut ndodh tash që Aleanca për Shqiptarët rri gatitu para himnit të VMRO-së”.

Gjithashtu Ademi ka thënë se krerët e Aleancës kanë bërë defile nëpër qytete duke u shëtitur me kandidatët e VMRO-së, gjë kjo e cila është vërejtur qartë nëpër rrjete social në video e foto por që Elmi Aziri nuk e pranon.

TË FUNDIT

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...