Grubi: Tetova është kryeqytet i shqiptarëve

0
99

Tetova nuk është si çdo qytet tjetër, Tetova nuk është komunë, Tetova është kryeqytet i shqiptarëve, Tetova është avangarda e shqiptarëve dhe prandaj me 3-shin për Teutën, me 3-shin për Blerimin ju na obligoni të gjithë neve në Qeveri dhe parlament, por më së shumti e obligoni kryetarin Ali Ahmeti që Tetovën ta mbaj kryeqytet edhe atë në duart e duhura të tij. Kështu është shprehur sonte zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në tubimin e BDI-së në Tetovë ku u prezantua kandidatja për kryetare, znj. Teuta Arifi dhe lista e këshilltarëve, informon GAZETA.MK

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here