22.8 C
Skopje

Grubi: Nuk ka gjë që do kërkon Tetova të cilën nuk do e realizon Qeveria

 

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi gjatë tubimit të Bashkimit Demokratik për Integrim në Tetovë ku u prezantua kandidatja për kryetare, znj. Teuta Arifi dhe lista e këshilltarëve para të pranishmëve ka thënë se nuk ka projekt të cilin e ka sjellë Teuta Arifi e që nuk është realizuar, shkolla, rrugë, kanalizime, ujësjellës, çerdhe. Nuk ka gjë të cilën do e kërkon Tetova e që nuk do të realizohet nga kjo Qeveri, që sonte është këtu me ne, informon GAZETA.MK

“Vota me 17 Tetor është shansi për ju, për ta vazhduar ripërtëritjen e BDI-së, për t’i dhënë shans rinisë, për të garantuar që vendin rinia do ta ketë pikërisht tek Bashkimi Demokratik për Integrim sepse këtu është e ardhmja, është me Ali Ahmetin dhe me asnjë tjetër.”

Burimi: GAZETA.MK

TË FUNDIT

Shpejtim Bajoku, i bronztë në Lojërat Mesdhetare

Boksieri Shpejtim Bajoku është ndalur në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare që po mbahen të Oran Të Algjerisë. Megjithëse humbi, Bajoku e ka fituar medaljen...

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...