22.8 C
Skopje

Zaev: Kemi shancë për të ecur përpara, së bashku po ndërtojmë vendin

Ne bëmë shumë së bashku.

Së bashku ne mundëm regjimin.

Së bashku kaluam kohë të vështira dhe vështirësi. Nuk ishte e lehtë të kapërceheshin pengesat dhe të çlirohej vendi. Por ia dolëm mbanë.

Ne shtrënguam duart me fqinjët. Ne jemi bërë një anëtar i barabartë i NATO -s. Në rrugën drejt Bashkimit Evropian. Ne gjithashtu bëmë një regjistrim të suksesshëm, diçka që të gjithë e konsideruan të pamundur.

Së bashku ne po ndërtojmë një vend ekonomikisht të përparuar në të cilin rriten pagat, pensionet, ndihma sociale, po krijohen vende të reja pune, me një plan të qartë për një të ardhme më të mirë maqedonase dhe evropiane.

Tani, ne kemi një shans për të ecur përpara, për të arritur atë që kemi synuar të bëjmë, në vend që të kthehemi prapa dhe të izolohemi.

Zgjidhni më të mirën për ju dhe familjen tuaj, për qytetin tuaj, për komunën tuaj, për atdheun tonë!

Ti vendos!

#Më e mira për komunën time, shkruan Zaev.

https://www.facebook.com/watch/?v=435345687963398

TË FUNDIT

Zv/ministri Bushi: Gëzuar 4 Korrikun Amerikë, mike e RMV-së dhe aleate e shqiptarëve

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi sot përmes një fraze të presidentit historik të SHBA-ve, John F. Kennedy në faqen e tij zyrtare në facebook...

Konsultimet për propozimin francez, Kovaçevski sot takon Selën

Vazhdojnë konsultimet për propozimin francez për fillimin e negociatave inkuadruese të Republikës së Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Për sot në orën 11...

Ganiu: Sot po festojmë ditëlindjen e 246 të djepit të demokracisë, lirisë e prosperitetit

Kryetari i komunës Çair, Visar Ganiu ka uruar ditëlindjen e 246 të Amerikës. Sipas Ganiut, kjo festë sa ka rëndësi për amerikanët po aq...

Byrnes: SHBA mbështet bisedimet në RMV mbi propozimin francez

Ambasadorja e SHBA-së në Maqedoninë e Veriut, Kate Byrnes përmes një shkrimi në Twitter ka shprehur mbështetjen për bisedimet e brendshme që po zhvillohen...