-2.2 C
Skopje

Noka: Basha na poshtëroi! As armiku më i madh nuk e ka quajtur llum bazën e PD

Deputeti demokrat, Flamur Noka, pas përfundimit të mbledhjes së grupit parlamentare të PD, nuk i ka kursyer sulmet në drejtim të kreut aktual, Lulzim Basha.

Ai deklaroi për mediat se “Foltorja” e ish-kryeministri Sali Berisha është e vetmja lëvizje që mund të bashkojë PD-në.

Më tej, ai shtoi se dënon fyerjet dhe poshtërimin që Basha bëri ndaj bazës së PD-së, duke i quajtur “llum”.

“Kjo forcë duhet t’i kthehet betejës me Edi Ramën. Askush nuk ka guxuar që ta quajë ‘llumë’ qeverinë e Berishës, veçse Bashës. As Nano, as Rama, as kundërshtarët më të egër nuk kanë guxuar që ta quajnë llumë bazën e PD-së. Mbrëmë në mbledhje unë kërkova që të marrë përgjegjësi se forca jonë është duke shkuar në zgrip falë vendimit të tij. Dhe nëse e donte këtë force, do të jepte dorëheqje. Ai konfirmoi se fati i karriges së tij është më i shtrenjtë se fati i demokratëve. U vendos i lidhur pas saj. Foltorja është zgjidhje, foltorja e Sali Berishës është për të bashkuar PD, për ta mbajtur këtë forcë nga rrënimi ku po e çon Basha. Firmat po ecin shumë mirë dhe e kanë kuptuar se bazë është për një forcë të bashkuar.”

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...