0.8 C
Skopje

Grubi: Ata (opozita) quajnë kriminel njerëzit që bënë luftën e 2001 dhe hoqën kufijtë me Kosovën dhe Shqipërinë

Gjithë ditën rijnë e kuvendojnë e i quajnë kriminel e banditë ata që e bënë luftën e vitit 2001, i quajnë kriminel e banditë ata që e ndryshuan Kushtetutën, i quajnë kriminel e banditë ata që i bënë universitetet, gjuhën flamurin, administratën, NATO-në, Bashkimin Europian, që i hoqën kufijtë me Kosovën, i hoqën kufijtë me Shqipërinë, gjithë këta i quajnë kriminelë. Kështu ka deklaruar zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi gjatë tubimit të BDI-së në komunën e Çairit ku u prezantua kandidati për kryetar komune, z. Visar Ganiu dhe lista e këshilltarëve, informon GAZETA.MK

“A e dini kush janë të ndershmit sipas tyre? Ata janë ata të “KASAPHANES”, ata që nuk votuan as gjuhë e as flamur, ata që i rinë gatitu himnit të VMRO-së si “baski”, ata që paturpësisht bëjnë koalicione me ata që nuk e duan as NATO-në, as BE-në, as shqiptarin në këtë vend, ata që nuk ua përmendin as emrin e partisë, edhe këta ju qëndrojnë, nuk e di me cilin gisht të tregoj, gatitu. Kjo është mendësi e mbrapsht politike vëllezër e motra dhe kjo është arsyeja e para pse ata nuk mund me nejt me neve, hiç, kërkah,” ka deklaruar Grubi.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...