29.8 C
Skopje

18 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Gjatë 24 orëve në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 111 persona të infektuar me Covid-19, nga gjithsej 1529 teste të realizuara informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Numri më i madh i rasteve pozitive janë regjistruar në Shkup 83. Ndërkohë Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar dhe 165 pacientë të shëruar, ndërsa betejën me koronavirusin e kanë humbur 18 pacientë.

Numri i rasteve aktive në Maqedoninë e Veriut është 6957./TV21

TË FUNDIT

Bislimi: Anëtarësimi i Finlandës në NATO duhet të bëhet sa më shpejt, e të pasojë me Kosovën

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi në konferencën e përbashkët me ministren finlandeze për Çështje Evropiane dhe Drejtimin e...

Grubi: Urime Dita e pavarësisë Amerikë!

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi ka uruar Ditën e pavarësisë së Amerikës. Grubi është shprehur...

Edi Rama uron ShBA-të për Ditën e Pavarësisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, Kryeministri i Shqipërisë ka uruar Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara. Rama ka shtuar se Dita e Pavarëssisë së...

ITSHKSH: Shkulja e bredhit të Nënë Terezës, akt barbar!

Nga Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup sot kanë reaguar për shkuljen e bredhit të Nënës Terezë në sheshin e...