2.8 C
Skopje

Erkan Arifi: Lapidari i UÇK-së në Sllupçan, gati më 28 nëntor (Video)

Kryetari i komunës së Likovës, Erkan Arifi, beson se më 28 nëntor të këtij viti do të jetë gati Lapidari i UÇK-së, në fshatin Sllupçan të Kumanovës, shkruan gazeta LAJM.

“Sa i përket lapidarit në fshatin Sllupçan, ne si komunë, kemi sjellur vendim të Këshillit komunal, kemi të sjellur Programën vjetore dhe plani urbanistik që kishte filluar më herët nga viti 2015, ai plan u aprovua dhe rrumbullakësua dhe më 2 maj kur është dita e komunës së Likovës, është festë për komunën e Likovës, është dita e krenarisë së komunës së Likovës kemi bërë gurthemelin e lapidarit dhe mendoj se më 28 nëntor, nëse nuk ka punë të tjera, pengesa tjera, do e rrumbullakësojmë atë projekt.

Punimet janë në proces. Ai lapidar është një shenjë, është një histori, është një vepër kombëtare për banorët e komunës së Likovës dhe më gjërë”, kryetari i komunës së Likovës Erkan Arifi.

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...