U përurua hapja e 8 klasave të reja në SHF “Ismail Qemali”

0
94

Sot u bë përurimi i pjesës shtesë në SHF “Ismail Qemali”. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ishte i pranishëm dhe ndau mirënjohje për investitorët e kompanisë “Eftinija Impex”.

Të pranishëm ishin edhe Zëvendëskryeministri i parë, Grubi, kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu, deputeti Izet Mexhiti, bartësi i listës për këshilltar në qytet të Shkupit, Ardian Muça dhe funksionerë të tjerë.

SHF Ismail Qemali i shtohen edhe 8 klasa të reja me këtë investim. Rreth 300.000 euro janë investuar në pjesën shtesë të shkollës. Kushte moderne për mësim me të cilat nxënësit do të kenë qasje më të mirë në edukim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here