2.8 C
Skopje

Grubi nga Saraji: Në Saraj nuk ka nevojë për zgjedhje, plebishitare është mbështetja për Blerimin

Duke shkuar në tubimin e sotëm në komunën e Sarajit të Bashkimit Demokratik për Integrim pyeta shoqëruesit e mi, pse kemi zgjedhje në Saraj, pse duhet të ketë zgjedhje në Saraj, a ka kundër kandidat të tjerë se nuk i njoh? Me këtu pyetje për të pranishmit e nisi fjalimin e tij zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi gjatë tubimit të BDI-së në komunën e Sarajit ku u prezantua kandidati për kryetar komune, z. Blerim Bexheti dhe lista e këshilltarëve, informon GAZETA.MK

 

“Nuk ka nevojë për zgjedhje këtu, plebishitare është mbështetja për Blerimin, për Muhametin, për Ardijanin, kështu që e thash edhe në një vend tjetër: Nuk bën me e zgjat shumë, e bëjmë sikur Fejza, rrethojmë numrin 3, e mbyllim muhabetin dhe votojmë për Blerim Bexhetin”, është shprehur Grubi.

 

Burimi: GAZETA.MK

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...