-3.2 C
Skopje

Grubi: Të gjitha projektet e realizuara nga Likova e deri në Strugë mbajnë vulën e Ali Ahmetit (VIDEO)

Të gjitha projektet e realizuara dhe projektet në realizim e sipër mbajnë vulën e Ali Ahmetit dhe garancinë e gjithë neve në Qeveri që të njëjtat do të realizohen. Ne kur bëhemi bashkë jo vetëm që punojmë por edhe realizojmë.

Kështu ka deklaruar para të pranishmëve gjatë prezantimit të kandidatit Besnik Emshiu për kryetar komune në Bogovinë, zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi.Sipas Grubit nuk ka projekt në zgjedhjet parlamentare të vitit 2020 të cilin e ka premtuar Bashkimi Demokratik për Integrim e i cili nuk është realizuar apo nuk është nisë.

“Nuk ka, kështu që do të duhet të nxjerrim një program të ri edhe për tre vitet e ardhshme deri në vitin 2024 dhe ai program do varet nga fitoret në të gjitha komunat tona sepse do të jemi të angazhuar si ekip qeveritar për t’i realizuar të gjitha projektet e kandidatëve për kryetar komunash, që nga Likova e deri në Strugë”, ka deklaruar Grubi.

https://www.facebook.com/watch/live/?ref=external&v=514649743058175

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...