-2.2 C
Skopje

Dehari: Kërçova do të vazhdojë të frymojë shqip

Kandidati për kryetarin e Kërçovës nga radhët e BDI-së, Fatmir Dehari është i bindur se do të fitojë mandatin e tretë.

Thotë se kërçovarët do të vazhdojnë të udhëhiqet edhe për një mandat mirë dhe bukur.

“Mendoj se vetëdija e lartë e qytetarëve që u dëshmua në vitin 2013 u konfirmua edhe njëherë në vitin 2017 dhe tani, në vitin 2021 qytetarët kërçovarët do të kenë mundësi të zgjedhin më shumë dhe Kërçova do të vazhdojë të udhëhiqet drejt, mirë dhe bukur edhe në mandatin e ardhshëm 2021/2025”, tha Dehari në intervistë për TV21.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...