2.8 C
Skopje

Zbuloni arsyen pse Dehari i hyri garës për mandatin e tretë

Kryetari aktual i Kërçovës dhe kandidat për mandatin e tretë për këtë komunë, Fatmir Dehari në intervistën në TV21 ka sqaruar arsyet se përse i ka hyrë kësaj gare.
“Qëndrimi im personal ka qenë që të mos vazhdoj në mandatin e tretë. Kjo ka qenë qysh në fillim të mandatit të dytë.

Jo që jam në moshë të madhe, megjithatë jam 20 vite në politikë aktive brenda strukturës së BDI-së, por jam nisur nga nevoja për të hapur rrugë kuadrove të reja. Në pjesën tjetër kam mbajutr një qëndrim është që të jetë vullneti i kërçovarëve se kush duhet të jetë kandidat që të udhëheq Kërçovën.

Flas për sondazhe serioze me qytetarë ku kam pasur mbështetje me përqindjetë lartë. Duke parë këtë kërkesë dhe nevojë jam kandiduar”, ka theksuar Dehari.

TË FUNDIT

Kryeministri bullgar, Kiril Petkov mbërrin në Maqedoninë e Veriut

Kryeministri i Bullgarisë Kiril Petkov, gjatë ditës së sotme do të qëndroj për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Petkov në Shkup vjen...

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...