29.8 C
Skopje

Salihu: Me “Слобода или Смрт„ VMRO-DPMNE kërkon votën shqiptare në Çair (Foto)

Deri kur e kanë ndërmend me i poshtërsu banorët e Çairit me këso parulla? A nuk duhej iniciativa për bashkëpunim parazgjedhorë t’i zgjidh disa barriera nacionaliste në anëtarësitë dhe tek simpatizuesit e partive ASH dhe VMRO-DPMNE. Kështu ka shkruar në profilin e tij në facebook, zëdhënësi i qytetit të Shkupit Valon Salihu pas tubimit të sotëm në Çair të koalicionit opozitar VMRO-DPMNE, Aleanca dhe Alternativa, shkruan opinionshqip.live

Salihu pyeti edhe kandidaten e “pavarur” të VMRO-DPMNE-së, Aleancës dhe Alternativës Danella Arsovskën se vallë ky është ai “Shkupi Modern” që e promovon dhe vallë me gjithë mend presin votat e shqiptarëve me këso parulla?

Ky është shkrimi i plotë i Salihut:

TË FUNDIT

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...

Balerina ukrainase në frontin e luftës Ukrainë-Rusi

Që nga fillimi i luftës Rusi-Ukrainë, kjo e fundit është mbrojtur nga burrat ukrainas të vendosur në vijat e frontit. Mirëpo, në fillimet e...

Rritje e infektimeve me COVID-19, 798 raste të reja brenda javës

Brenda javës, rastet me COVID-19 kanë shënuar një rritje në Kosovë duke arritur 798 raste të reja brenda javës. Përgjatë 24 orëve të fundit janë...