-2.2 C
Skopje

Bekim Sali merr bekimin e “pobratimit” Vllatko Gjorçev

Kandidati i koalicionit Alternativa – ASH për Komunën e Çairit, Bekim Sali mbrëmjen e së martës ka marrë pjesë në tubimin VMRO-DPMNE-së në Çair, me çrast në rrjetet sociale është shfaqur i buzëqeshur në përqafim të ish-deputetit dhe zyrtarit të lartë të kësaj partie Vllatko Gjorçev, shkruan tokasot.com

“Mbështetje për Bekim Sali nga Alternativa-ASH. Së bashku në takimin tonë në Çair”, ka shkruar Gjorçev në mbishkrimin e fotografisë që e ka shpërndarë në rrjetin social “Facebook”.

Po kush është Vllatko Gjorçevi, “pobratimi” i Bekim Sali?

Vllatko Gjorçev për opinionin shqiptar njihet se karrierën politike e ka ndërtuar kryesisht duke shfaqur hapur qëndrimet e tij anti-shqiptare. Ai u bë i njohur që në vitin 1997 kur protestonte se bashku me kolegët e tij studentë kundër paraleleve shqipe. Thënia më e shpeshtë që ai e përsërite në atë kohë ishte “gasni komori za shiptarite” (dhoma gazi për shqiptarët).

Burimi: tokasot.com

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...