0.8 C
Skopje

Kasami viziton muzeun e UT-së në Poroj: Vendi i rezistencës për dije

Kryetari i Lëvizjes BESA, njëherit kandidat për të parin e Tetovës Bilall Kasami në vazhdën e kampanjës së zgjedhjeve lokale ka vizituar vendin ku u mbajtën ligjeratat të para të UT-së, në Poroj të Tetovës.

Kasami pa nga afër dëshmitë e ngjarjes ku banorët e Porojit dhe më gjërë i dolën në mbrojtje dijes, duke mos i lejuar forcat policore që të depërtojnë në vendin ku mbaheshin ligjeratat.

Kujtojmë se vendi i mbajtjes së ligjeratave të para në Poroj ka qenë mektebi i xhamisë së këtij fshati.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...