20.8 C
Skopje

Arifi: Nuk ka asnjë arsimtar të diskriminuar në Likovë

Unë e them me shumë përgjegjësi se nuk ka arsimtar që është i diskriminuar në Komunën e Likovës, ka siguruar kandidati i BDI-së, Erkan Arifi në debatin parazgjedhor në TV21.

Duke folur për kushtet në shkollat fillore dhe të mesme, ai tha se kushtet që janë në shkollat e Likovës, nuk janë as në shkollat maqedonase.

“Ne jemi ndër komunat që i kemi shkollat me kushtet më të mira. As në shkollat maqedonase s’mund të gjeni aso kushte. Si me smart tableta, si me sistem kabinetik, si me gjithçka”, tha Arifi.

Debatin mund ta ndiqni në linkun më poshtë:

TË FUNDIT

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve: Ka grurë nuk duhet të ketë frikë

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve, Muhamet Farizi, ka deklaruar se Kosova nuk rrezikon të mbesë pa grurë dhe se qytetarët nuk duhet të kenë...