14.8 C
Skopje

Sela: Maqedonasit janë tepricë teknologjike (VIDEO)

Kryetari i Aleancës Ziadin Sela gjatë një tubimi partiak para të pranishmëve ka thënë se nëse ata fitojnë në zgjedhjet lokale, partia e tij do të rris numrin e të punësuarve shqiptar në 65 për qind, kurse të punësuarit maqedonas do t’i nxjerrë tepricë teknologjike, inlformon opinionshqip.live

“Në ministrit rajonale të pushtetit qendror këtu në Strugë nuk do të ketë 20 për qind apo 10 për qind shqiptar ose aspak, 65 për qind do të jenë shqiptarët ndërsa maqedonasit do të dalin tepricë teknologjike sepse na i kanë zënë vendet tona”, ka deklaruar kryetari i Aleancës Ziadin Sela.

Por, ka një problem, Sela harron se është në koalicion me VMRO-DPMNE-në e cila shqiptarët as që i bën “hesap” e lëre më të t’ia lejojë Selës “gënjeshtrat” që i premton para shqiptarëve.

TË FUNDIT

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...