2.8 C
Skopje

Grubi: Projektet e realizuara në Studeniçan mbajnë vulën e Ali Ahmetit dhe BDI-së

Të gjitha projektet që janë realizuar në komunë e Studeniçanit gjatë katër viteve të kaluara mbajnë vulën e Ali Ahmetit dhe Bashkimit Demokratik për Integrim, disa nga këto projekte janë shkolla fillore në fshatin Lubosh, ujësjellësi në Koliçan, salla e sportit në Studeniçan dhe gjithçka tjetër që është bërë në këtë komunë. Kështu ka deklaruar gjatë tubimit të sotëm të BDI-së në komunën e Studeniçanit, zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi, informon GAZETA.MK

“Arsyeja është shumë e thjeshtë, edhe pse kjo komunë edhe me mbështetjen tonë në mandatin e kaluar, edhe pse nuk ishte e udhëhequr nga BDI, të gjitha projektet që janë bërë këtu kanë vulën e Ali Ahmetit dhe Bashkimit Demokratik për Integrim. Shkolla në Lubosh, ujësjellësi në Koliçan, salla e sportit në Studeniçan apo çfarë do tjetër që është bërë në këtë komunë mbanë firmën e Ali Ahmetit dhe BDI-së.”

BURIMI: GAZETA.MK

TË FUNDIT

Kryeministri bullgar, Kiril Petkov mbërrin në Maqedoninë e Veriut

Kryeministri i Bullgarisë Kiril Petkov, gjatë ditës së sotme do të qëndroj për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Petkov në Shkup vjen...

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...