31.8 C
Skopje

Gashi: Migrimi duhet të marrë fund

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, mbrëmë ka qëndruar në komunën e Tearcës, ku u mirëprit nga simpatizantë të koalicionit AlternAtivA & Aleanca për Shqiptarët. Duke folur për rëndësinë e zgjedhjeve të 17 tetorit Gashi tha: më 2017 ishim afër fitores, por besoni që këtë vit nuk do të lejojmë të na përsëritet 2017-ta.

Një ndër problemet kryesore të shqiptarëve është migrimi. Në 20 vite pushtet të kësaj partie kemi parë largimin e 200 mijë shqiptarëve nga vendi. Ejani t’i japim fund epokës së migrimit dhe ta sjellim ndryshimin e PASTËR më 17 tetor”, ka përfunduar kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, gjatë tubimit qendror të koalicionit AAA & ASH në komunën e Tearcës.

TË FUNDIT

Nafta nga mesnata më lirë në Maqedoni, ja si do jenë çmimet

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e sotme ka sjellë vendim që të lirojë për 2.50 denarë çmimin e dizelit, ndërsa nuk ka ndryshim...

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...