20.8 C
Skopje

Dy shtetas të huaj kapen duke e vjedhur një veturë në Lipjan

Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar dy persona, shtetas të huaj, të cilët janë kapur në flagrancë duke vjedhur në një veturë.

Sipas Policisë rasti ka ndodhur mbrëmë rreth orës 22:00 në Lipjan.

Tutje Policia sqaron se në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të të cilit të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje për 48 orë.

TË FUNDIT

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve: Ka grurë nuk duhet të ketë frikë

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve, Muhamet Farizi, ka deklaruar se Kosova nuk rrezikon të mbesë pa grurë dhe se qytetarët nuk duhet të kenë...

Ganiu: UNT-ja është tempulli i vërtetë i diturisë

Universiteti “Nënë Tereza” është tempulli i vërtetë i diturisë. E studentët e këtij Universiteti janë e ardhmja jonë e ndritur, janë progresi jonë, janë...