2.8 C
Skopje

Aleanca për Shqiptarët tallet me inteligjencën e votuesit shqiptarë (VIDEO)

Në Aleancën për Shqiptarët nuk ka votues i cili me 17 tetor votën e tij do t’ia jep VMRO-DPMNE-së. Kështu ka deklaruar kandidati i Aleancës për Shqiptarët, Alternativës dhe VMRO-DPMNE-së për komunën e Haraçinës, Naim Sinani në një emision në TV21, shkruan opinionshqip.mk

Sinani në këtë mënyrë ka shkelur qëndrimin e kryetarit të tij Ziadin Sela dhe sekretarit të përgjithshëm të partisë Arben Taravari që partia e tij të bashkëpunojë edhe në rrethin e parë edhe në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale që do të mbahen me 17 tetor.

“Në Aleancën për Shqiptarët nuk ka votues i cili voton për subjekt maqedonas, pra ne atakojmë fitoren por fundja për neve fitore është fitorja e kandidatit shqiptar”, është shprehur Sinani.

Por kështu nuk mendon sekretari i përgjithshëm dhe kryetari aktual i Gostivarit, Arben Taravari!

“Nuk na mbetet gjë tjetër përveç që edhe ne të mendojmë për bashkëpunim me VMRO-DPMNE-në. Aleanca dhe Alternativa së bashku do të kenë bashkëpunim, në disa komuna në raundin e parë, në disa në raundin e dytë,” ka deklaruar kohë më parë Taravari.

Si duket Aleanca për Shqiptarët po tallet me inteligjencën e votuesit shqiptarë. Ziadin Sela pak kohë më parë kishte deklaruar se lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski nuk ka nevojë që t’i kërkojë falje për gjakun e derdhur dhe për tentim vrasjen ndaj tij nga turma në të cilën ishte dhe vet Mickoski me 27 Prill të vitit 2017 gjatë protestave të dhunshme në Kuvend.

BURIMI: opinionshqip.mk

TË FUNDIT

Kryeministri bullgar, Kiril Petkov mbërrin në Maqedoninë e Veriut

Kryeministri i Bullgarisë Kiril Petkov, gjatë ditës së sotme do të qëndroj për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Petkov në Shkup vjen...

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...