0.8 C
Skopje

Përçahet ASH në Tetovë, dorëheqjet nuk kanë të ndalur

Kryetari i deritanishëm i degës së Aleancës për shqiptarët në Gam Gam Tetovë, Visar Saiti ka dhënë dorëheqje dhe arsyet e kësaj dorëheqje i thekson në një status të publikuar në facebook, përcjellë opinionshqip.live

“Me shkas .. Dorëheqjen nga posti kryetar i nëndegës Gam Gam Aleanca për Shqiptarë dega Tetovë e kam deponuar gati 3 javë më parë dhe e bëra të qartë se unë jam jashtë politikës”, ka shkruar kështu Saiti.

Sipas tij, nga ajo që shkruan dhe sqaron në statusin e tij, në ASH krerët e kësaj partie kanë pasur sjellje diktatori.

“Mos marveshjet i kam shprehur haptas edhe në takimet në degë , mu më ngelë tju uroj sukses pasi që e rahatuan veten në listën për këshilltarë komplet udhëheqësia e degës dhe nuk e kam në mend të kthehem në ujrat politike si dhe për fund, dallimi midis demokracisë dhe diktaturës është se në demokraci fillimisht votoni dhe pastaj merrni urdhra, në diktaturë, nuk është e nevojshme të humbni kohën duke votuar”, shkruan më tej Saiti.

BURIMI: opinionshqip.live

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...