29.8 C
Skopje

Premtimet e Blerim Bexhetit për Semenisht dhe Çajlan në mandatin e ardhshëm

Kryetari i komunës së Sarajit Blerim Bexheti sot para banorëve të Semenishtit promovoi projektet e realizuara në këtë vendbanim ndërsa shpalosi edhe projektet e parapara në programin e ardhshëm për katër vitet e ardhshme.

Në Semenisht kemi realizuar punë të qëlluara për banorët dhe ata i vlerësojnë ato. Fusha e sportit ku sot jemi mbledhur është projekti i fundit, gjithashtu është ndërtuar objekti i ri i shkollës fillore, zgjerimi i urës në hyrje të vendbanimit, instalimi i ndriçimit publik, si dhe bekatonizimi i disa rrugëve.

Edhe në programën tonë për 4 vitet e ardhshme për Semenisht dhe Çajlanë kemi përpiluar projekte të rëndësishme infrastrukturore si dhe zgjidhjen e problemit për ujë të pijshëm.

TË FUNDIT

ITSHKSH: Shkulja e bredhit të Nënë Terezës, akt barbar!

Nga Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup sot kanë reaguar për shkuljen e bredhit të Nënës Terezë në sheshin e...

Merko: Dita e pavarësisë së SHBA-së është moment kyç për demokracinë dhe historinë botërore

Kryetari i Komunës së Strugës z. Ramis Merko uron 4 Korrikun, festën e madhe kombëtare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dita e pavarësisë së...

Zv/ministri Bushi: Gëzuar 4 Korrikun Amerikë, mike e RMV-së dhe aleate e shqiptarëve

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi sot përmes një fraze të presidentit historik të SHBA-ve, John F. Kennedy në faqen e tij zyrtare në facebook...