2.8 C
Skopje

Ibrahimi: Do të punoj për rregullimin e çdo lagjeje dhe rruge në Haraçinë

Sonte në emisionin Rruga Drejt në Alsat-M ishin të ftuar Ridvan Ibrahimi nga BDI dhe Naim Sinani nga ASH-AAA-VMRO.

„Ne si haraçinas kemi shumë punë për të bërë së bashku. Unë u premtoj haraçinasve se do u qëndroj afër për çdo problem që e kanë dhe do të mundohem për t’ia zgjidhur hallin bashkëvendasve“, ka thënë Ibrahimi.

„Ne do të punojmë edhe në rregullimin e çdo lagjeje dhe çdo rrugice. Ne kemi plan konkret që lidh Shkupin dhe Likovën dhe në atë pjesë do ta emërtojmë edhe një bulevard. Ky bulevard do të jetë nga të dyja anët me ndriçim, pa probleme infrastrukturore, me gjelbrim dhe me trotuare efikase“, është shprehur Ibrahimi.

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...