14.8 C
Skopje

Duka: Me OJQ-të bashkëpunimi do të jetë edhe më i madh në mandatin e ardhshëm

“Takim shumë i frytshëm me shoqatat joqeveritare, përfaqësuesit e klubeve sportive dhe aktiviteteve kulturore gjatë ditës së djeshme” është shprehur Duka.

Në një atmosfere shumë konstruktive u bisedua për bashkëpunimet e shumta mes Komunës së Dibrës dhe shoqatave e klubeve gjatë këtyre dy viteve, përkrahjen e madhe që ju kemi dhënë në çdo aktivitet të tyre duke mos kthyer duarbosh asnjë kërkesë.

U zotuam se ky bashkëpumim në mandatin e ardhshëm do jetë akoma më i madh dhe më produktiv duke nxitur akoma më shumë të gjitha aktivitetet sportive, kulturore dhe punën e organizatave joqeveritare.

TË FUNDIT

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...