0.8 C
Skopje

Sali: Së bashku me VMRO-në do ta luftojmë korrupsionin

Kandidati për kryetar të komunës së Çairit nga koalicioni Aleanca, Alternativa dhe VMRO-DPMNE, Bekim Sali në një intervistë për portalin republika.mk ka thënë se partinë e tij me VMRO-DPMNE-në e ka bashkuar lufta kundër korrupsionit, transmeton opinionshqip.live

Sali ka harruar se pikërisht VMRO-DPMNE, pothuajse gjysmën e kryesisë e ka nëpër burgje, të dënuar pikërisht për korrupsion gjatë pushtetit të tyre, kurse ish lideri i kësaj partie Nikolla Gruevski është arratisur në Hungari me qëllim që t’i shmanget përgjegjësisë për korrupsion të shkaktuan në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Bekim Sali ka harruar se pikërisht partia e koalicionit të tyre VMRO-DPMNE, përkatësisht lideri aktual i saj, Hristijan Mickoski ishte në turmën e protestuesve të dhunshëm të cilët me 27 Prill 2017 rrahën gati për vdekje, Zadin Selën, kurse ofenduan vazhdimisht shqiptaët.

Sali është shprehur tejet i kënaqur nga vendimi që VMRO-DPMNE të hyjë koalicion me Aleancën dhe Alternativën pasi që vlerëson se vota e tyre është veçanërisht e rëndësishme.

 

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...