29.8 C
Skopje

Grubi: Korridori 8 ëndërr shumë e madhe e cila po bëhet realitet (Video)

Sot bashkë me presidentët e dy gjiganteve Bechtel dhe Enka dola në Gostivar për të parë nga afër planin për ndërtimin e autostradës së Korridorit 8, e cila do të lidh Gostivarin me Kërçovën dhe Tetovën me autostradë të plotë, por edhe do të vazhdohet gjerë në Qafë Thanë për të lehtësuar lëvizjen e qytetarëve dhe mallrave.

Ëndërr e madhe, shumë e madhe, po bëhet realitet.

Ndiqeni videon dhe shpërndajeni ëndrrën miq.

TË FUNDIT

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...

Balerina ukrainase në frontin e luftës Ukrainë-Rusi

Që nga fillimi i luftës Rusi-Ukrainë, kjo e fundit është mbrojtur nga burrat ukrainas të vendosur në vijat e frontit. Mirëpo, në fillimet e...

Rritje e infektimeve me COVID-19, 798 raste të reja brenda javës

Brenda javës, rastet me COVID-19 kanë shënuar një rritje në Kosovë duke arritur 798 raste të reja brenda javës. Përgjatë 24 orëve të fundit janë...