2.8 C
Skopje

Duka: Ne e dëshirojmë Europën dhe do të punojmë në atë drejtim

Sonte në emisionin Click Plus në TV21 ishin të pranishëm Duka nga radhët e BDI-së dhe Pocesta nga ASH-ja.

Hekuran Duka tha se agjendën nacionale BDI e ka realizuar të gjithën ndërsa tani agjenda e blertë është ajo e cila e ka radhën të realizohet dhe këtë më së miri e bën Bashkimi Demokratik për Integrim.

“Njëjtë siç ka thënë lideri ynë Ali Ahmeti se agjenda e blertë është një filozofi. Agjenda e blertë është jetë ashtu them edhe unë”, ka thënë Duka.

Gjithashtu Duka tha se ne si shtet po hapërojmë drejt Europës dhe duhet të përgatitemi mirë, ti kushtojmë rëndësi sa më shumë jetës dhe këtë do ta bëjmë me agjendën e blertë. Rikonstruimi i shkollave, uji i pijshëm, ndërtimi i deponive regjionale dhe projekte të tjera janë pjesë e punës sonë të cilën do ta realizojmë.

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...