0.8 C
Skopje

Skandal/Bekim Sali turpërohet të tregojë se është nga Çairi?

Kandidati për kryetar të Çairit nga koalicioni ASH/Aletrnativa, Bekim Sali, në Programi200, ka paraqitur disa sfida me të cilat përballen banorët e Çairit, duke i replikuar kryetarit aktual.

Ai ka thënë se banorët turpërohen të tregojnë se jetojnë në Çair, derisa ka folur edhe për uzuripme të hapësirave publike, shkruan Alsat.

“Banorët e Çairit turpërohen sot të tregojnë se jetojnë në Çair, siguria është në nivelin më të ulët të mundshëm. Ka uzurpime të hapësirave të gjelbërta, derisa ata thonë se do t’i bënë të gjelbra. Nuk e di si do t’i bënë “, ka thënë Sali.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...