0.8 C
Skopje

Presidentja e KE sot viziton Shqipërinë dhe Kosovën

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula Von der Leyen do të qëndrojë sot për vizitë në Tiranë.

Ajo do të pritet me ceremoni në Pallatin e Brigadave, për të vazhduar me pas takimin me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.
Agjenda e takimeve që ajo do të ketë gjatë ditës:
Ora 08:50 – Ceremonia e mirëseardhjes për Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen (Pallati i Brigadave)
Ora 09:00 – Takim me kryeministrin Edi Rama
Ora 10:50 – Ceremonia e inaugurimit të shkollës dhe kopshtit “Korb Muça”, Qerekë
Ora 11:15 – Konferenca e përbashkët për shtyp mes kryeministrit Rama dhe Von der Leyen.

Presidentja Von der Leyen do të vizitojë edhe Kosovën.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...