0.8 C
Skopje

Mexhiti nga Çairi: Kur votohet BDI-ja fitojnë edhe të tjerët jo vetëm ne

Shefi i shtabit të Bashkimit Demokratik për Integrim në Çair, Izet Mexhiti në hapjen e shtabit të BDI-së theksoi se që sonte ndjen erën e fitores në Çair sepse në BDI- nuk din;ë ndryshe sepse fitoret e BDI-së janë fitore për gjith qytetarët veçanërisht për shqiptarët në Çair dhe gjithandej ku janë.

“Edhe të tjerët fitojnë me ne, edhe të tjerët mbrëmë mbajtën tubimin në sheshin Skënderbe në sheshin që e kemi realizu ne në Çair. Ne duam votën e Çairit sepse kësaj radhe në duam ti dalim hak Çairit , na ka mbajtë 20 vjet mbi supe dhe mendoj se sot e kemi përvojën sot e kemipërkrahjen edhe të komunës edhe tëqytetit edhe Qeverisë edhe të parlamentit gjithë mbrapa do i rrijmë Visar Ganiut që ti realitojë projektet kapitale. Kërkojmë votë tuaj që në 4 vitet e ardhëshme ta bëjmë më mirë Çairit dhe për qytetarin e Çairit. Fitorja jonë nuk është votë për ti mpshtur të tjerët ata janë të mposhtur dhe ata fitojjnë kur fitojmë ne” deklaroi Mexhiti

Mexhiti tha se sot kërkesat e qytetarit të Çairit janë identik me atë të qytetarit në Qendër, Karposhi e Aerodrom.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...