14.8 C
Skopje

Ganiu: Në komunën e Çairit nuk ka as edhe një park të uzurpuar

Kryetari aktual i Çairit, njëherësh kandidat edhe për një mandat të kësaj komune nga BDI, Visar Ganiu, i ka replikuar ashpër Bekim Salit nga ASH/Alternativa, në lidhje uzurpimet që ky i fundit i tha se i kanë bërë në Çair.

Ganiu, tha se ata i kanë përmbushur mbi 80% të premtimeve, derisa u betua se s’ka pasur asnjë uzurpim.

“Ne i kemi përmbushur mbi 80% të premtimeve, derisa do të ta jap një broshurë që të krenohesh me projektet që i kam realizu. Ju betohem se nga momenti që Visar Ganiu është kryetar nuk ka ansjë uzurpim të parkut, por ka ndërtim të 110 m2 të reja”, tha Ganiu.

TË FUNDIT

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...